Ortomolekulární medicína je ochrana dobrého zdraví pozměněním koncentrací látek, které jsou běžně v těle přítomné a jsou pro zdraví potřebné. S výživou nepřijímáme pouze energii dodávanou proteiny, tuky a sacharidy. Spolu s těmito tzv. makronutrienty obsahuje naše strava také jiné látky, jako jsou vitaminy a stopové prvky. Tyto látky se nazývají mikronutrienty, protože tělo vyžaduje tyto látky v menších množstvích. Lidské tělo potřebuje dohromady více než 40 různých mikronutrientů (vitamíny, minerály, esenciální mastné kyseliny, fytonutrienty, aminokyseliny, probiotika a prebiotika). Vyvíjejí se preparáty, které obsahují konkrétní kombinace mikronutrientů, zvlášť upravené pro určité potřeby nebo nemoci.
Německá společnost ORTHOMOL je dnes vedoucí firmou na trhu v této oblasti. Její produkty jsou na vysoké vědecké úrovni a mají výjimečnou kvalitu.

ORTHOMOL_VITAL_FMORTHOMOL VITAL F/M

Je doplněk stravy určený pro ty, kteří jsou velmi zaneprázdněni a jsou neustále vystaveni stresu. Tělo pak potřebuje větší množství specifických mikronutrientů, které uvolní stres a zajistí doplnění tělesných zásob. Především komplex vitamínů B a „antistresový minerál“ hořčík jsou zapotřebí pro využití energie a zajištění stability nervů a svalů. Důležité je také mít dostatečný přísun antioxidantů. Organismus vystavený stresu produkuje vyšší množství volných radikálů, které mohou následně útočit na buněčné struktury. Antioxidanty, jako jsou vitaminy C a E, a také zinek a selen jsou mikronutrienty, které tělo chrání. Tyto a další látky jsou obsaženy právě ve výrobcích Orthomol Vital f/m.
ORTHOMOL VITAL F/M je dietetická potravina pro zvláštní lékařské účely a její užívání by mělo vždy být konzultováno s lékařem.
ORTHOMOL VITAL F pro „ni“ je speciálně uzpůsobená kombinace vitamínů, minerálů a stopových prvků, omega-3-mastných kyselin a vápníku pro silné kosti pro ženy. Je určen pro ženy s chronickou únavou, syndromem vyhoření a onemocněními ze stresu s poruchou metabolismu.
ORTHOMOL VITAL M pro „něho“ obsahuje vybrané vitamíny, minerály, stopové prvky a omega-3-mastné kyseliny speciálně zkombinované pro muže tak, aby pomohly pokrýt zvýšenou potřebu mikronutrientů, kterou vyvolává stres. Jedná se o dietetickou potravinu pro muže s chronickou únavou, syndromem vyhoření a onemocněními ze stresu s poruchou metabolismu.

ORTHOMOL_IMMUNORTHOMOL IMMUN

Je dietetická potravina pro zvláštní lékařské účely vhodná pro dietetickou péči při imunodeficienci související s výživou. Vyvážená strava za normálních podmínek zajišťuje, že je imunitní systém zásobován mimo jiné i nezbytnými mikronutrienty. Při zvláštních zátěžových situacích , jako jsou akutní nebo chronická infekce, chronické onemocnění (např. astma), stav po chemoterapii nebo ozařování, pooperační stav, rekonvalescence či vyšší věk je však toto zásobování nedostatečné. Je zapotřebí imunospecifická mikronutriční terapie. ORTHOMOL IMMUN poskytuje kombinaci vitamínů, stopových prvků a fytonutrientů vyžadovaných imunitním systémem. Přípravek lze používat pouze pod lékařským dohledem.

ORTHOMOL_ARTHRO_PLUSORTHOMOL ARTHRO PLUS

Je dietetická potravina pro zvláštní lékařské účely. Je vhodný pro ovlivnění kloubních změn při osteoartróze. Přípravek přispívá ke zmírnění bolesti, zlepšení funkce kloubů a stabilizaci struktury chrupavky. Obsahuje látky, které mají prokazatelný vliv na osteoartrózu – glukosamin-sulfát, chondroitin-sulfát, hydrolyzát kolagenu a kyselinu hyaluronovou. Přípravek lze používat pouze pod lékařským dohledem.

ORTHOMOL_CARDIOORTHOMOL CARDIO

Je dietetická potravina pro zláštní lékařské účely. Je vhodná k doplňkové výživě pacientů s kardiovaskulárními onemocněními, např. s aterosklerózou věnčitých tepen, s poruchami srdečního rytmu a při srdeční nedostatečnosti. Obsahuje vyrovnanou kombinaci mikronutrientů důležitých pro zdravé srdce a krevní cévy.

ORTHOMOL_SPORTORTHOMOL SPORT

Je doplněk stravy pro sportovce. Obsahuje vitamíny, minerály, stopové prvky a další mikronutrienty, které podporují fyzický výkon, přirozenou odolnost a regeneraci těla.

CENÍK

Název výrobku

Doporučená cena s DPH

ORTHOMOL VITAL F/M

1 350,-

ORTHOMOL IMMUN

1 350,-

ORTHOMOL ARTHRO PLUS

1 490,-

ORTHOMOL CARDIO

1 490,-

ORTHOMOL SPORT

1 390,-

Další informace naleznete na www.orthomol.cz nebo www.orthomol.com.