Naše pracoviště se od samého počátku svého vzniku v roce 2001 specializuje na oblast proktologie, tedy léčbu onemocnění konečníku.

Hemoroidy

Ošetřujeme zevní i vnitřní hemoroidy, anální trhliny, záněty a kožní duplikatury. Převážná část zákroků se provádí v místní anestezii. Hemoroidy dle rozsahu onemocnění ošetřujeme několika metodami.

Nejčastějším řešením je Barronova ligatura, která je v současnosti patrně nejpoužívanější metodou léčby vnitřních hemoroidů. Spočívá v podvazu hemoroidálního uzlu elastickým gumovým kroužkem. Komplikace jsou minimální, aplikace je bez použití anestezie.
Výkon je hrazen zdravotními pojišťovnami.

Hemoroidy1Hemoroidy2Hemoroidy3
 

 

Ritni_trhliny1Řitní trhliny

Častým problémem konečníku je akutní anální trhlina, která se projevuje bolestí, pálením, řezáním a krvácením. Léčení je lokální, ambulantní. Trhlina může přejít do chronické formy, která vyžaduje většinou ošetření v celkové anestezii.
Po ukončení léčby zajišťujeme u pacientů kompletní vyšetření tlustého střeva, abychom bezpečně vyloučili možnost jiného či doprovázejícího onemocnění.

Ritni_abscesy1Řitní abscesy

Bolestivým problémem konečníku je řitní absces. Vzniká ucpáním žlázky v oblasti konečníku. Neléčený absces může vést k spontánnímu provalení, v horším případě může zapříčinit celkový septický stav. Léčba je pouze chirurgická a spočívá ve vypuštění abscesu a jeho drenáži v lokálním nebo celkovém znecitlivění.

 

FOB_test1FOB test – stanovení skrytého krvácení do trávicího traktu

Okultní krvácení ve stolici je příznakem mnoha gastrointestinálních onemocnění, včetně rakoviny tlustého střeva. Ta v České republice zaujímá přední místo mezi zhoubnými nádory. Její nejlepší prevencí je včasná diagnostika. Test na určení přítomnosti krve ve stolici je určen pro zjištění krvácení v trávicím traktu, které může být spojeno s mnoha onemocněními, např. divertikulitidou, kolorektálním karcinomem, polypy, Crohnovou chorobou. Test patří do imunochromatografické analýzy a je určen pro rychlou, jednostupňovou kvalitativní detekci. K selektivnímu zjištění lidské krve se používají monoklonální protilátky, které jsou součástí testu. Výhodou testu je vysoká specifita, citlivost a přesnost. Jeho použití je jednoduché, hygienické a komfortní. Pomáhá identifikovat pacienty, kteří by měli podstoupit další vyšetření . Výsledek se získá za několik minut.

 

CENÍK

Název

Doporučená cena s DPH

Test FOB

200,-